زردشت

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

جنسیت اسم زردشت

پسر

زردشت به انگلیسی

zardosht

تعداد زردشت ها در ایران

717

تلفظ زردشت به فارسی

زَردُشت

ریشه اسم زردشت

فارسی

تلفظ زردشت به انگلیسی

/zardošt/

رنگ اسم زردشت

نیلی

ابجد اسم زردشت

911

ابجد وسیط اسم زردشت

23

ابجد صغیر اسم زردشت

20

درباره نام زردشت

زردشت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زردشت پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زردشت که در انگلیسی به صورت zardosht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 717 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زردشت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم زردشت و معنی اسم زردشت

ریشه اسم زردشت

همانطور که گفتیم ریشه اسم زردشت فارسی می باشد و تلفظ زردشت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زَردُشت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zardošt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زردشت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زردشت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زردشت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زردشت در لغت نامه دهخدا:
شخصی که دین آتش پرستی را بهمرسانید و احوال او در لغت زراتشت بخوبی مذکور شد و بعضی گویند زردشت به زبان سریانی نام ابراهیم علیه السلام است و بعضی دیگر گویند که زردشت و برزین هر دو امامان ملت ابراهیم بودند.

معنی اسم زردشت در ثبت احوال

۱- (= زرتشت)، زرتشت؛ ۲- (اَعلام) ۱) زردشت نام بخشی از رودخانه‌ي دِهوج در استان کرمان؛ ۲) زردشت بهرام پژدو [زنده در سال ۶۷۷ قمری] شاعرِ زرتشتی ایرانی، سراینده‌ي منظومه‌ي اَرداویرافنامه.

حروف ابجد و طالع بینی نام زردشت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زردشت عدد " 911 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زردشت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زردشت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زردشت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زردشت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و زهرا (درخشنده روی و دوست داشتنی)

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

مونث خالد، جاودان، پاینده، همیشگی

زیبا، خوشگل

فرزند پهلوان

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

ترکیب دو اسم محمد و عرفان (ستوده و معرفت)

شناخت كسي يا چيزي

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید