زبید

عطيه و بخشش

جنسیت اسم زبید

پسر

زبید به انگلیسی

zobeyd

تعداد زبید ها در ایران

681

تلفظ زبید به فارسی

زبيد

ریشه اسم زبید

عربی

تلفظ زبید به انگلیسی

/zobeyd/

رنگ اسم زبید

صورتی

ابجد اسم زبید

23

ابجد وسیط اسم زبید

23

ابجد صغیر اسم زبید

14

درباره نام زبید

زبید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زبید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زبید که در انگلیسی به صورت zobeyd نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 681 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زبید

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم زبید و معنی اسم زبید

ریشه اسم زبید

همانطور که گفتیم ریشه اسم زبید عربی می باشد و تلفظ زبید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زبيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zobeyd/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زبید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زبید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زبید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زبید در لغت نامه دهخدا:
تصغیر زَبْد است بمعنی عطیه، بخشش

معنی اسم زبید در ثبت احوال

(تصغير زَبد)، عطيه و بخشش.

حروف ابجد و طالع بینی نام زبید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زبید عدد " 23 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زبید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زبید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زبید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زبید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کسی که سرچشمه و منشأ است، زایا و بارور

وجودی که در برابر عدم است

از پیامبران الهی، نام سومین پسر آدم و حوا

ترکیب دو اسم محمد و طیب (ستوده و پاک)

تیز خاطر، سبک روح، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم نازنین و زینب (دوست داشتنی و زینت پدر)

آرزوها، امیدها، منی

علمی که توسط آن مواد کم بها مانند مس را به طلا تبدیل کنند، نادر و کمیاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید