زاگرس

نام رشته کوهی که از مغرب ایران تا شرق ترکیه و شمال عراق ادامه دارد

جنسیت اسم زاگرس

پسر

زاگرس به انگلیسی

zagros

تعداد زاگرس ها در ایران

1,071

تلفظ زاگرس به فارسی

زاگرُس

ریشه اسم زاگرس

فارسی

تلفظ زاگرس به انگلیسی

/zāgros/

رنگ اسم زاگرس

قرمز

ابجد اسم زاگرس

288

ابجد وسیط اسم زاگرس

24

ابجد صغیر اسم زاگرس

18

درباره نام زاگرس

زاگرس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زاگرس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زاگرس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,071 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زاگرس

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم زاگرس و معنی اسم زاگرس

ریشه اسم زاگرس

همانطور که گفتیم ریشه اسم زاگرس فارسی می باشد و تلفظ زاگرس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زاگرُس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zāgros/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زاگرس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زاگرس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زاگرس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زاگرس در لغت نامه دهخدا:
یونانیان کوههای پشتکوه کنونی را زاگرس می نامیده اند.

معنی اسم زاگرس در ثبت احوال

(اَعلام) نام رشته كوهي كه از مغرب ايران تا شرق تركيه و شمال عراق ادامه دارد كه همان كوههاي پشتكوه كنوني يا پاطاق است و يونانيان آن را زاگرس گفته‌اند.

حروف ابجد و طالع بینی نام زاگرس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زاگرس عدد " 288 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زاگرس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زاگرس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زاگرس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زاگرس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دعا کننده، ستاینده، آخرين ماه، زیبا روی

مبارک، خجسته، خوش یمن، خوشبختی، سعادت

پشتيبان، حامی

ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید

خوش‌رو، خنده‌رو

با ارزش و جوانمرد

بی‌گناه و پاک، در امان، محفوظ

بنده‌ی خدا، نام یکی از فرشتگان مقرب الهی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران