زاوش

از خدایان یونانیان قدیم، نام ستاره ی مشتری

جنسیت اسم زاوش

پسر

زاوش به انگلیسی

zavosh

تعداد زاوش ها در ایران

495

تلفظ زاوش به فارسی

زاوش

ریشه اسم زاوش

یونانی

تلفظ زاوش به انگلیسی

/zāvoš/

رنگ اسم زاوش

آبی

ابجد اسم زاوش

314

ابجد وسیط اسم زاوش

14

ابجد صغیر اسم زاوش

17

درباره نام زاوش

زاوش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زاوش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زاوش که در انگلیسی به صورت zavosh نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 495 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زاوش

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم زاوش و معنی اسم زاوش

ریشه اسم زاوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم زاوش یونانی می باشد و تلفظ زاوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زاوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zāvoš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زاوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زاوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زاوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. از خدایان یونانیان قدیم، زئوس
۲. نام ستاره ی مشتری

معنی اسم زاوش در ثبت احوال

نام ستاره‌ي مشتري، زاوش، مشتري، به قولي از كلمه‌ي يوناني زوس zeus (خداي بزرگ) مشتق باشد.
+ ن.ك.
راوش.

حروف ابجد و طالع بینی نام زاوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زاوش عدد " 314 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زاوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زاوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زاوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زاوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرزند پسر

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد (ستوده و یاری)

نام سه ستاره به شکل مثلث

نگهبان درستکاران، نگهدارنده‌ی خشم، نام چند تن از شاهان سلسه اشکانی

ترکیب دو اسم محمد و شفیع (ستوده و شفاعت‌گر)

منسوبه به شاه، (به مجاز) داراي ارزش و مقام شاهانه

آراينده‌ي ماه، زيب و زينت ماه

مانند بهار، (مجاز) زیبا و باطراوت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید