زاهره

منسوب به زاهر، درخشان، روشن، تابان

جنسیت اسم زاهره

دختر

زاهره به انگلیسی

zahereh

تعداد زاهره ها در ایران

456

تلفظ زاهره به فارسی

زاهره

ریشه اسم زاهره

عربی

تلفظ زاهره به انگلیسی

/zāhere/

رنگ اسم زاهره

بنفش

ابجد اسم زاهره

218

ابجد وسیط اسم زاهره

26

ابجد صغیر اسم زاهره

20

درباره نام زاهره

زاهره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زاهره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زاهره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 456 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زاهره

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم زاهره و معنی اسم زاهره

ریشه اسم زاهره

همانطور که گفتیم ریشه اسم زاهره عربی می باشد و تلفظ زاهره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زاهره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zāhere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زاهره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زاهره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زاهره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به زاهر
زاهر: رنگ درخشان و صاف، روشن و صاف، نورانی، منور

معنی اسم زاهره در ثبت احوال

(مؤنث زاهر)، زاهر.

حروف ابجد و طالع بینی نام زاهره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زاهره عدد " 218 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زاهره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زاهره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زاهره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زاهره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه نیلی(آبی رنگ)، ماه نیلگون

خو گیرنده و الفت گرفته با پادشاهان

خوابیدن، جنبیدن گهواره

ترکیب دو اسم امیر و یاسین (فرمانده و از اسامی حضرت رسول (ص))

چشمه

گرامی، ارجمند، محترم

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

دارنده اسب نیرومند، نام دو تن از پادشاهان صفوی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید