زال

سفید مو، نام پهلوان افسانه ای ايران، از شخصیت‌های شاهنامه

جنسیت اسم زال

پسر

زال به انگلیسی

zal

تعداد زال ها در ایران

1,384

تلفظ زال به فارسی

زال

ریشه اسم زال

فارسی

تلفظ زال به انگلیسی

/zāl/

رنگ اسم زال

زرد

ابجد اسم زال

38

ابجد وسیط اسم زال

14

ابجد صغیر اسم زال

11

درباره نام زال

زال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زال، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,384 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زال

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم زال و معنی اسم زال

ریشه اسم زال

همانطور که گفتیم ریشه اسم زال فارسی می باشد و تلفظ زال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زال در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (پزشکی) آن‌که موهای سر، ابرو، و مژه‌هایش سفید است؛ مبتلا به بیماری زالی
۲. (اسم، صفت) [قدیمی] پیر فرتوت و سفیدمو
۳. (اسم، صفت) [قدیمی، مجاز] دنیا< /a>

معنی اسم زال در فرهنگ فارسی معین:
۱. پیر، فرتوت ۲. کسی که موهای سر و ابرو و مژگانش سفید باشد ۳. نام پدر رستم

پیر و سفید مو، از شخصیت‌های شاهنامه، نام فرزند سام نریمان و پدر رستم پهلوان شاهنامه

معنی اسم زال در ثبت احوال

۱- (= زر) سفيد موي؛ ۲- (اَعلام) پسر سام و پدر رستم، پهلوان افسانه ای ايران، که به وسیله ی سیمرغ پرورش یافت.

حروف ابجد و طالع بینی نام زال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زال عدد " 38 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و بصیر (ستوده و آگاه)

منسوب به نسیم، باد ملایم، بوی خوش

میوه، بار، نتیجه و حاصل

ترکیب دو اسم محمد و حسن (ستوده و نیکو)

ژینا، زنده، دارای حیات، زندگی بخش

ترکیب دو اسم حمید و رضا (ستوده و خشنودی)

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

خالص، محض، میان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید