ریانا

منسوب به ریان، شاداب تر، تازه

جنسیت اسم ریانا

دختر

ریانا به انگلیسی

riyana

تعداد ریانا ها در ایران

366

تلفظ ریانا به فارسی

ریانا

ریشه اسم ریانا

فارسی , عربی

تلفظ ریانا به انگلیسی

/riyānā/

رنگ اسم ریانا

قرمز

ابجد اسم ریانا

262

ابجد وسیط اسم ریانا

22

ابجد صغیر اسم ریانا

10

درباره نام ریانا

ریانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ریانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ریانا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 366 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ریانا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ریانا و معنی اسم ریانا

ریشه اسم ریانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ریانا فارسی , عربی می باشد و تلفظ ریانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ریانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /riyānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ریانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ریانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ریانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به ریان
ریان: سیراب، شاداب، تر و تازه

معنی اسم ریانا در ثبت احوال

(ریان + ا (پسوند نسبت))، منسوب به ریان، ریان.

حروف ابجد و طالع بینی نام ریانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ریانا عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ریانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ریانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ریانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ریانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم مهدیه و زهرا (کسی که خدا او را به راه راست هدایت کرده و روشن تر)

شاه، امير و سلطان

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

ماه نگار

نام همسر بابلي اردشير پادشاه هخامنشي، دختر پاک، فرشته کوچک

مرید و دوستدار امام حسین (ع).

نام مادر امام محمد تقی (ع)

پرنده ای خوش آواز و کمی بزرگ تر از گنجشک که تاج بر سر دارد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید