ریاض

روضه ها، باغها

جنسیت اسم ریاض

پسر

ریاض به انگلیسی

riyaz

تعداد ریاض ها در ایران

3,682

تلفظ ریاض به فارسی

ریاض

ریشه اسم ریاض

عربی

تلفظ ریاض به انگلیسی

/riyāz/

رنگ اسم ریاض

بنفش

ابجد اسم ریاض

1011

ابجد وسیط اسم ریاض

27

ابجد صغیر اسم ریاض

12

درباره نام ریاض

ریاض یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ریاض پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ریاض که در انگلیسی به صورت riyaz نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,682 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ریاض

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ریاض و معنی اسم ریاض

ریشه اسم ریاض

همانطور که گفتیم ریشه اسم ریاض عربی می باشد و تلفظ ریاض در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ریاض " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /riyāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ریاض بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ریاض در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ریاض در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ریاض در فرهنگ فارسی عمید :
= روضه

معنی اسم ریاض در لغت نامه دهخدا :
ریاضت دادن و رام کردن اسب کره را . رام کردن ستور.

معنی اسم ریاض در فرهنگ فارسی :
پایتخت عربستان سعودی واقع در مرکز شبه جزیره عربستان دارای ۳٠٠٠٠٠ تن جمعیت و محصول عمده آن خرماست .
باغها، جمع روضه
( اسم ) جمع روضه باغها .

معنی اسم ریاض در ثبت احوال

(جمع رَوضَه) 1- (در قدیم) روضه ها، باغ ها؛ 2- (اعلام) 1) شهر، پایتخت کشور عربستان صعودی؛ 2) ریاض (محمد ریاض) [1314-1373 شمسی] ادیب پاکستانی؛ در رشته ی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران مدرک دکتری گرفت و در شمار است ادان زبان اردو و پاکستان شناسی این دانشگاه قرار گرفت.
همچنین، ریاست گروه اقبال شناسی دانشگاه اقبال اسلام آباد را بر عهده داشت.
مقالاتی چند در زمینه ی زبان و ادبیات فارسی، اقبال شناسی و ایران شناسی در مجلات ایران، پاکستان و هند به چاپ رساند؛ 3) ریاض رازی (حسین ریاض رازی) [13 هجری قمری] شاعر ایرانی در زمینه ی مالیات و کشاورزی اطلاعات زیادی داشت.
از این رو، در تحصیل مالیات و اجاره به وی مراجعه می کردند.
از آن پس، به میرزا حسین ممیز مشهور شد.
تنها اثرش وسیلة النجات بود؛ 4) ریاض همدانی (میرزا جعفر) [؟-1268 قمری] خوشنویس، ریاضی دان، و موسیقیدان عهد ناصری، ملقب به بدیع الزمان دوم؛ خطی زیبا داشت و به شعر عربی و فارسی، ریاضیات، پزشکی و موسیقی مسلط بود.
مدتی نیز منشی سفارت انگلیس بود.
از آثار اوست: رساله در موسیقی، ریاض الادب، و گنج شایگان به سبک گلستان سعدی.

حروف ابجد و طالع بینی نام ریاض

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ریاض عدد " 1011 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ریاض گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ریاض چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ریاض

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ریاض

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سعادت، نیک‌بختی

والایی، بزرگواری، بلندی

ترکیب دو اسم محمد و مهران (ستوده و دارنده مهر)

بنده‌ی خدای بزرگوار

کسی که چون گل لطیف باشد، نوعی گل

یکتا، بی‌نظیر، بی‌همتا، صميمي، همدل

میوه ای خوراکی با دانه های قرمز یا سفید فراوان و مزه ترش یا شیرین

پاک، پارسا، زکی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید