رکسان

رکسانا، نورانی

جنسیت اسم رکسان

دختر

رکسان به انگلیسی

roksan

تعداد رکسان ها در ایران

591

تلفظ رکسان به فارسی

رُکسان

ریشه اسم رکسان

یونانی

تلفظ رکسان به انگلیسی

/roksān/

رنگ اسم رکسان

طلایی

ابجد اسم رکسان

331

ابجد وسیط اسم رکسان

19

ابجد صغیر اسم رکسان

16

درباره نام رکسان

رکسان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رکسان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رکسان که در انگلیسی به صورت roksan نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 591 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رکسان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رکسان و معنی اسم رکسان

ریشه اسم رکسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رکسان یونانی می باشد و تلفظ رکسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رُکسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /roksān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رکسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رکسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رکسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رکسانا، روشنک، نورانی

معنی اسم رکسان در ثبت احوال

(= ركسانا)، ركسانا.

حروف ابجد و طالع بینی نام رکسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رکسان عدد " 331 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رکسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رکسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رکسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رکسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چیز تازه پدید آمده، بی مانند در گذشته

ترکیب دو اسم محمد و حسین (ستوده و نیکو)

منسوب به نجم، (مجاز) زیبا و درخشان مثل ستاره

صدای کبوتر وحشی

خوب، نیکو، مانند نیک

آرام، موقر، شکیبا

حور، زن زیبای بهشتی

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید