رویدا

كسی كه به آهستگی راه میرود

جنسیت اسم رویدا

دختر

رویدا به انگلیسی

rovaida

تعداد رویدا ها در ایران

696

تلفظ رویدا به فارسی

روَيدا

ریشه اسم رویدا

عربی

تلفظ رویدا به انگلیسی

/rovaidā/

رنگ اسم رویدا

زرد

ابجد اسم رویدا

221

ابجد وسیط اسم رویدا

29

ابجد صغیر اسم رویدا

14

درباره نام رویدا

رویدا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رویدا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رویدا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 696 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رویدا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم رویدا و معنی اسم رویدا

ریشه اسم رویدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رویدا عربی می باشد و تلفظ رویدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روَيدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rovaidā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رویدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رویدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رویدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رفت و آمد و تلاش برای انجام چیزی توأم با ملایمت

معنی اسم رویدا در ثبت احوال

كسي كه به آهستگي راه مي‌رود و اصل آن رويداً مي‌باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام رویدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رویدا عدد " 221 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رویدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رویدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رویدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رویدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کمال (ستوده و نهایت)

زنده باد، آفرین، زنده باشی

درخشان مانند ماه و زیبا مانند گل

مخلوق، بشر، انسان، آدمی

دوست خداوند، لقب حضرت ابراهیم (ع)

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

روشنایی، نور

مانند پادشاهان، سروران و بزرگان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید