رویا

آنچه که انسان در خواب ببیند، آرزوهای شیرین، روینده

جنسیت اسم رویا

دختر

رویا به انگلیسی

roya

تعداد رویا ها در ایران

192,543

تلفظ رویا به فارسی

رؤيا

ریشه اسم رویا

عربی

تلفظ رویا به انگلیسی

/ro’yā/

رنگ اسم رویا

صورتی

ابجد اسم رویا

217

ابجد وسیط اسم رویا

25

ابجد صغیر اسم رویا

10

درباره نام رویا

رویا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رویا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رویا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 192,543 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رویا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم رویا و معنی اسم رویا

ریشه اسم رویا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رویا عربی می باشد و تلفظ رویا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رؤيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ro’yā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رویا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رویا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رویا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رویا در فرهنگ فارسی عمید :
روینده. آنچه از زمین می‌روید، مانند گیاه، آنچه رشد و نمو می‌کند.

معنی اسم رویا در فرهنگ معین :
آن چه انسان در خواب بیند.

معنی اسم رویا در فرهنگ فارسی :
روییدن. (اسم) آنچه که انسان در خواب بیند.

معنی اسم رویا در لغت‌نامه دهخدا :
خواب دیدن. خواب که دیده شود. جمع: رُؤی ̍. آنچه در خواب بینند. روینده و هر چیز که از زمین روید.

مجموعه‌ای از تصاویر، افکار و احساسات که در حالت خواب به طور غیر ارادی از ذهن می‌گذرد، آنچه واقعیت ندارد و فقط در عالم خیال می‌یابد.

معنی اسم رویا در ثبت احوال

۱- خواب، آنچه در خواب بينند؛ ۲- (به مجاز) چهره‌ي زيبا و مطلوبي است كه در عالم خواب ديده ‌شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام رویا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رویا عدد " 217 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رویا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رویا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رویا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رویا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نصرت، پیروز شدن، غلبه

فصل پاییز

منسوب به بهار، بهاری

دارای درخشیدن و تلألؤ، روشن و تابان

گلبرگ گل یاس، (به مجاز) زيبا و با طراوت، شاداب و جذاب

(به مجاز) دوست داشتنی، خوشایند، زیبا، گرامي، عزيز، خوش سخن و دلنشین

آنچه از دیگران پنهان نگاه داشته می شود، سِر

ترکیب دو اسم محمد و حبیب (ستوده و معشوق)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران