رویان

روينده، رويا

جنسیت اسم رویان

دختر

رویان به انگلیسی

ruyan

تعداد رویان ها در ایران

684

تلفظ رویان به فارسی

رويان

ریشه اسم رویان

فارسی

تلفظ رویان به انگلیسی

/ruyān/

رنگ اسم رویان

سبز

ابجد اسم رویان

267

ابجد وسیط اسم رویان

27

ابجد صغیر اسم رویان

15

درباره نام رویان

رویان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رویان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رویان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 684 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رویان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم رویان و معنی اسم رویان

ریشه اسم رویان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رویان فارسی می باشد و تلفظ رویان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رويان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رویان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رویان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رویان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رویان در فرهنگ فارسی عمید:
(زیست‌شناسی) جنین. (صفت) = روییدن

معنی اسم رویان در ثبت احوال

۱- روينده، رويا؛ ۲- (اَعلام) ۱) بنا به روایات همان جائی است که آرش از آنجا تیر را به جانب مرز توران پرتاب کرد؛ ۲) نام شهری در شهرستان نور در استان مازندران که نام پیشین عَلمده بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام رویان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رویان عدد " 267 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رویان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رویان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رویان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رویان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مرغابی ماه گونه، (به مجاز) زیبارو

فاتح جهان، جهان گشا

گوارا ،نوش و شهد نیکو، نیکو نوشنده

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

آرزومند، دارای اراده و قصد، توانا

ترکیب دو اسم محمد و موسی ( ستوده و از آب گرفته شده )

دختری با موهایی به لطافت گل

زمانی بین مغرب و نماز عشا، ماه صَفر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید