روژیا

روز و روشنایی

جنسیت اسم روژیا

دختر

روژیا به انگلیسی

ruzhiya

تعداد روژیا ها در ایران

1,754

تلفظ روژیا به فارسی

روژيا

ریشه اسم روژیا

کردی

تلفظ روژیا به انگلیسی

/ružiyā/

رنگ اسم روژیا

زرد

ابجد اسم روژیا

217

ابجد وسیط اسم روژیا

33

ابجد صغیر اسم روژیا

15

درباره نام روژیا

روژیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روژیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روژیا که در انگلیسی به صورت ruzhiya نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,754 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روژیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم روژیا و معنی اسم روژیا

ریشه اسم روژیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روژیا کردی می باشد و تلفظ روژیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روژيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ružiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روژیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روژیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روژیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به معنای روز و روشنایی، لحظه ای که نور خورشید از پشت کوه ها بیرون زده و روز دوباره شروع می شود.

معنی اسم روژیا در ثبت احوال

(روژ + ي ميانجي + ا (پسوند اسم ساز))، روز و روشنايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام روژیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روژیا عدد " 217 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روژیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روژیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روژیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روژیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ماه و جهان (زیبا و دنیا)

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

قضاوت خدا، خدا حاکم من است، نام يكي از چهار پيغمبر بزرگ بني‌اسرائيل

آبرو و اعتبار دین و آیین

مؤنث فائض، فيض رسان، فايده بخش

بانوی ایرانی، مهتاب

ستایش، دعا، شكر، سپاس

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید