روژدا

طلوع خورشید، عمر و زندگی مادر، فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر

جنسیت اسم روژدا

دختر

روژدا به انگلیسی

ruzhda

تعداد روژدا ها در ایران

1,326

تلفظ روژدا به فارسی

روژدا

ریشه اسم روژدا

کردی

تلفظ روژدا به انگلیسی

/ruždā/

رنگ اسم روژدا

سبز

ابجد اسم روژدا

211

ابجد وسیط اسم روژدا

27

ابجد صغیر اسم روژدا

18

درباره نام روژدا

روژدا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روژدا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روژدا که در انگلیسی به صورت ruzhda نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,326 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روژدا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم روژدا و معنی اسم روژدا

ریشه اسم روژدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روژدا کردی می باشد و تلفظ روژدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روژدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruždā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روژدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روژدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روژدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

طلوع خورشید، عمر و زندگی مادر؛ (به مجاز) فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر.

معنی اسم روژدا در ثبت احوال

[روژ = روز؛ (به مجاز) عمر، زندگی + دا (در کردي و لری) مادر]؛ (به مجاز) ۱- عمر و زندگی مادر؛ ۲- (به مجاز) فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر.

حروف ابجد و طالع بینی نام روژدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روژدا عدد " 211 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روژدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روژدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روژدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روژدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و حسنی (رانده شده از آتش و نیکو)

گران‌مایه، قیمتی، ارجمند، گرامی، دختر حسن ابن زيد از خاندان گرامی امام حسن مجتبی (ع)

بنده خدای بزرگ

ترکیب دو اسم هدیه و زهرا (ارمغان و درخشنده‌روی)

سروین، روسری، چارقد

گلرخ، دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

دارنده مهر و محبت

ظرفی که در آن شراب می‌نوشند، جام شراب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید