روژا

روزها و آفتاب

جنسیت اسم روژا

دختر

روژا به انگلیسی

ruzha

تعداد روژا ها در ایران

3,434

تلفظ روژا به فارسی

روژا

ریشه اسم روژا

کردی

تلفظ روژا به انگلیسی

/ružā/

رنگ اسم روژا

طلایی

ابجد اسم روژا

207

ابجد وسیط اسم روژا

23

ابجد صغیر اسم روژا

14

درباره نام روژا

روژا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روژا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روژا که در انگلیسی به صورت ruzha نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,434 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روژا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم روژا و معنی اسم روژا

ریشه اسم روژا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روژا کردی می باشد و تلفظ روژا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روژا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ružā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روژا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روژا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روژا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ستاره، روجا

معنی اسم روژا در ثبت احوال

روزها، آفتاب.
روجا.

حروف ابجد و طالع بینی نام روژا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روژا عدد " 207 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روژا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم روژا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روژا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روژا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادباش، عشق و محبت

شریف، اصیل، عفیف، پاکدامن

شاد شدن، خوشحال گردیدن، نشاط

گوشه ای در دستگاه های ماهور، نوا و راست پنجگاه، رب النوع مورد پرستش مردم کشور آشور

هدایت شده، نام امام زمان (عج)

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

روز جمعه، آخرین روز هفته

سهم کسی از چیزی، بهره، حصه، قسمت هر کس از سرنوشت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید