روهینا

جنسی از پولاد قيمتی

جنسیت اسم روهینا

دختر

روهینا به انگلیسی

ruhina

تعداد روهینا ها در ایران

1,032

تلفظ روهینا به فارسی

روهينا

ریشه اسم روهینا

فارسی

تلفظ روهینا به انگلیسی

/ruhinā/

رنگ اسم روهینا

زرد

ابجد اسم روهینا

272

ابجد وسیط اسم روهینا

32

ابجد صغیر اسم روهینا

20

درباره نام روهینا

روهینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روهینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روهینا که در انگلیسی به صورت ruhina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,032 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روهینا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم روهینا و معنی اسم روهینا

ریشه اسم روهینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روهینا فارسی می باشد و تلفظ روهینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روهينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruhinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روهینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روهینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روهینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم روهینا در فرهنگ فارسی:
۱. فولاد و آهن جوهردار ۲. آنچه از فولاد و آهن جوهردار سازند مانند شمشیر.

معنی اسم روهینا در ثبت احوال

(در قديم) آهن و فولاد جوهردار، جنسي از پولاد قيمتي، آهن گوهر دار، گوهر آهن.

حروف ابجد و طالع بینی نام روهینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روهینا عدد " 272 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روهینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روهینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روهینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روهینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و نادر (ستوده و کمیاب)

ترکیب دو اسم محمد و محسن (ستوده و تحسین شده)

آن که در حال حرکت به نرمی و آرامی است، جوينده

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

حمد و ستایش خداوند

نام مادر امام محمد تقی (ع)

ترکیب دو اسم فتح و الله (پیروزی و خدا)

تخت و اورنگ پادشاهان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید