روناهی

روشنایی، تابناکی

جنسیت اسم روناهی

دختر

روناهی به انگلیسی

ronahi

تعداد روناهی ها در ایران

788

تلفظ روناهی به فارسی

روناهی

ریشه اسم روناهی

کردی

تلفظ روناهی به انگلیسی

/ronāhi/

رنگ اسم روناهی

زرد

ابجد اسم روناهی

272

ابجد وسیط اسم روناهی

32

ابجد صغیر اسم روناهی

20

درباره نام روناهی

روناهی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روناهی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روناهی، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 788 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روناهی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم روناهی و معنی اسم روناهی

ریشه اسم روناهی

همانطور که گفتیم ریشه اسم روناهی کردی می باشد و تلفظ روناهی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روناهی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ronāhi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روناهی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روناهی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روناهی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

روشنایی، تابناکی

معنی اسم روناهی در ثبت احوال

روشنایی، تابناکی.

حروف ابجد و طالع بینی نام روناهی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روناهی عدد " 272 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روناهی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روناهی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روناهی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روناهی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم فاطمه و سیما (رانده شده از آتش و چهره)

دارای قامت شکوهمند و زیبا

بیم دهنده، از القاب پیامبر اسلام(ص) برگرفته از قرآن كريم

ترکیب دو اسم علی و رضا (بلند مرتبه و خشنود)

نام محلی در کنار راه قزوین و همدان

یار سلطان، ملازم شاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید