روناس

نام یک گیاه

جنسیت اسم روناس

دختر

روناس به انگلیسی

runas

تعداد روناس ها در ایران

357

تلفظ روناس به فارسی

روناس

ریشه اسم روناس

فارسی

تلفظ روناس به انگلیسی

/ru(o)nās/

رنگ اسم روناس

نارنجی

ابجد اسم روناس

317

ابجد وسیط اسم روناس

17

ابجد صغیر اسم روناس

20

درباره نام روناس

روناس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روناس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روناس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 357 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روناس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم روناس و معنی اسم روناس

ریشه اسم روناس

همانطور که گفتیم ریشه اسم روناس فارسی می باشد و تلفظ روناس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روناس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ru(o)nās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روناس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روناس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روناس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم روناس در فرهنگ فارسی عمید:
گیاهی پایا و خودرو با برگ‌های نوک‌تیز و گل‌های کوچک زردرنگ که ریشۀ آن در تهیه رنگ قرمز کاربرد دارد، روین، رودن، رودنگ، روینگ، زغنار.

معنی اسم روناس در ثبت احوال

(در گیاهی) گیاهی علفی، پایا و خودرو از خانواده ی روناس که از ریشه و غده ی زیرزمینیِ آن برای تهیه رنگ قرمز استفاده می شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام روناس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روناس عدد " 317 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روناس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روناس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روناس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روناس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

پارسین، پارسی، اهل پارس

پدر، استوار، امین، پرورنده

هانی، مسرور و شاد

ابوذر غفاری، صحابه نامدار پیامبر اسلام (ص) و از یاران امام علی (ع)

نام فرشته نگهبان برف و باران و تگرگ

مربوط به ایران، ایرانی، منتسب به ایران زمین

زيباروي با طراوت كه داراي اندام ظريف مثل پري است.

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید