روشن دخت

دختر تابنده و شاد

جنسیت اسم روشن دخت

دختر

روشن دخت به انگلیسی

rowshan-dokht

تعداد روشن دخت ها در ایران

945

تلفظ روشن دخت به فارسی

روشن‌دخت

ریشه اسم روشن دخت

فارسی

تلفظ روشن دخت به انگلیسی

/r.-dokht/

رنگ اسم روشن دخت

سبز

ابجد اسم روشن دخت

1560

ابجد وسیط اسم روشن دخت

24

ابجد صغیر اسم روشن دخت

30

درباره نام روشن دخت

روشن دخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روشن دخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روشن دخت که در انگلیسی به صورت rowshan-dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 945 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روشن دخت

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم روشن دخت و معنی اسم روشن دخت

ریشه اسم روشن دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم روشن دخت فارسی می باشد و تلفظ روشن دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روشن‌دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /r.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روشن دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روشن دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روشن دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر تابنده و شاد، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم روشن دخت در ثبت احوال

(روشن + دخت = دختر)، ۱- دختر تابنده و شاد؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام روشن دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روشن دخت عدد " 1560 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روشن دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روشن دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روشن دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روشن دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زاده ی شادی و خوشی

منسوب به خورشید، (به مجاز) زیبارو

زن پاك از پليدی و عيوب، لقب حضرت فاطمه (س)

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

سهم ها، بهره ها، تیرهای کمان

همیشه شاداب، گلی که هرگز پژمرده نمی‌شود

نوری که از مدتی پیش از طلوع خورشید به زمین می تابد

فداکار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید