روشان

روشن، درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

جنسیت اسم روشان

دختر

روشان به انگلیسی

rowshan

تعداد روشان ها در ایران

1,768

تلفظ روشان به فارسی

روشان

ریشه اسم روشان

فارسی

تلفظ روشان به انگلیسی

/ro(w)šān/

رنگ اسم روشان

نارنجی

ابجد اسم روشان

557

ابجد وسیط اسم روشان

17

ابجد صغیر اسم روشان

17

درباره نام روشان

روشان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روشان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روشان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,768 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روشان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم روشان و معنی اسم روشان

ریشه اسم روشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم روشان فارسی می باشد و تلفظ روشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ro(w)šān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

#ERROR!

معنی اسم روشان در ثبت احوال

(= روشن)، روشن.

حروف ابجد و طالع بینی نام روشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روشان عدد " 557 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه شفاف، زیبا و درخشان مانند ماه

ترکیب دو اسم حبیب و الله (دوست و خدا)

ترکیب دو اسم فاطمه و زهرا (رانده شده از آتش و درخشنده روی)

کلام مقدس، سخن ایزدی

نور هدایت و رستگاری

نام پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه

صبور، بردبار، شکیبا، از نام‌ها و صفات خداوند

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید