روسانا

مانند چهره، مثل رخ

جنسیت اسم روسانا

دختر

روسانا به انگلیسی

rusana

تعداد روسانا ها در ایران

1,038

تلفظ روسانا به فارسی

روسانا

ریشه اسم روسانا

عربی

تلفظ روسانا به انگلیسی

/rusānā/

رنگ اسم روسانا

زرد

ابجد اسم روسانا

318

ابجد وسیط اسم روسانا

18

ابجد صغیر اسم روسانا

21

درباره نام روسانا

روسانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روسانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روسانا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,038 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روسانا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم روسانا و معنی اسم روسانا

ریشه اسم روسانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روسانا عربی می باشد و تلفظ روسانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روسانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rusānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روسانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روسانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روسانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند چهره، مثل رخ، مرکب از رو بعلاوه پسوند سان بعلاوه الف تأنیث

معنی اسم روسانا در ثبت احوال

(رو + سان + الف اسم ساز) مانند روي و چهره.

حروف ابجد و طالع بینی نام روسانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روسانا عدد " 318 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روسانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روسانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روسانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روسانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام شهری که زیبارویان آن معروف بوده اند

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم محمد و مهرداد (ستوده و آفریده شده‌ی مهر)

ظرف شيشه‌ای شراب

بی تا، کمیاب، نام نوعی گل

ترکیب دو اسم محمد و پویا (ستوده و پوینده)

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

اوستا، كتاب مقدس زردشتيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید