رودین

فرزند پسر

جنسیت اسم رودین

پسر

رودین به انگلیسی

rudin

تعداد رودین ها در ایران

699

تلفظ رودین به فارسی

رودين

ریشه اسم رودین

فارسی

تلفظ رودین به انگلیسی

/rudin/

رنگ اسم رودین

بنفش

ابجد اسم رودین

270

ابجد وسیط اسم رودین

30

ابجد صغیر اسم رودین

18

درباره نام رودین

رودین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رودین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رودین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 699 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رودین

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم رودین و معنی اسم رودین

ریشه اسم رودین

همانطور که گفتیم ریشه اسم رودین فارسی می باشد و تلفظ رودین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رودين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rudin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رودین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رودین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رودین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رودین در لغت نامه دهخدا:
منسوب به رود و رودخانه و نهر.

معنی اسم رودین در ثبت احوال

(رود = فرزند به ويژه پسر + ين (پسوند نسبت)) (به مجاز) فرزند پسر.

حروف ابجد و طالع بینی نام رودین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رودین عدد " 270 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رودین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رودین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رودین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رودین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به ماه، زيبارو

ترکیب دو اسم امیر و سپهر (پادشاه و آسمان)

تداعی‌گر بزرگی، کسی که زیبایی او یاد آور ماه است، دارای چهره‌ای زیبا چون ماه

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

مانند ماه

آرزو، انتظار

ترکیب دو اسم محمد و داوود (ستوده و محبوب)

بنده خداوند بزرگوار و والا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید