روح انگیز

شادی آور، روح بخش، دل انگیز، مفرح، روح افزا

جنسیت اسم روح انگیز

دختر

روح انگیز به انگلیسی

ruh angiz

تعداد روح انگیز ها در ایران

91,968

تلفظ روح انگیز به فارسی

روح‌انگيز

ریشه اسم روح انگیز

فارسی , عربی

تلفظ روح انگیز به انگلیسی

/ruh angiz/

رنگ اسم روح انگیز

طلایی

ابجد اسم روح انگیز

302

ابجد وسیط اسم روح انگیز

50

ابجد صغیر اسم روح انگیز

32

درباره نام روح انگیز

روح انگیز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روح انگیز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روح انگیز که در انگلیسی به صورت ruh angiz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 91,968 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روح انگیز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم روح انگیز و معنی اسم روح انگیز

ریشه اسم روح انگیز

همانطور که گفتیم ریشه اسم روح انگیز فارسی , عربی می باشد و تلفظ روح انگیز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روح‌انگيز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruh angiz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روح انگیز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روح انگیز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روح انگیز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم روح انگیز در لغت نامه دهخدا:
آنچه روح را به هیجان آرد. دل انگیز. مفرح . شادی آور. روحبخش .

معنی اسم روح انگیز در فرهنگ فارسی:
آنچه روح را به هیجان آورد دل انگیز

معنی اسم روح انگیز در ثبت احوال

(= روح افزا)

حروف ابجد و طالع بینی نام روح انگیز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روح انگیز عدد " 302 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روح انگیز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روح انگیز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روح انگیز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روح انگیز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تابان، نیکو، زیبا

نام یکی از همسران پیامبر اسلام (ص)

رشد، فزونی

سالم، بی عیب، آرام و مطیع

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

آتش بزرگ، بالاترین سوگند

ترکیب دو اسم محمد و سام (ستوده و از شخصیت‌های شاهنامه)

نگه‌دارنده، محافظ، بازدارنده، نام يكي از ياران امام كاظم(ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران