روح الامین

جبرئیل، فرشته، ملک

جنسیت اسم روح الامین

پسر

روح الامین به انگلیسی

ruholamin

تعداد روح الامین ها در ایران

1,604

تلفظ روح الامین به فارسی

روح‌الامين

ریشه اسم روح الامین

عربی

تلفظ روح الامین به انگلیسی

/ruholamin/

رنگ اسم روح الامین

طلایی

ابجد اسم روح الامین

346

ابجد وسیط اسم روح الامین

46

ابجد صغیر اسم روح الامین

31

درباره نام روح الامین

روح الامین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روح الامین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روح الامین که در انگلیسی به صورت ruholamin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,604 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روح الامین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم روح الامین و معنی اسم روح الامین

ریشه اسم روح الامین

همانطور که گفتیم ریشه اسم روح الامین عربی می باشد و تلفظ روح الامین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روح‌الامين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruholamin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روح الامین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روح الامین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روح الامین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم روح الامین در فرهنگ لغت دهخدا:
جبرئیل علیه السلام. روح نام جبرئیل و امین صفت اوست، و خطاب «امین » از آن یافت که آنچه از کلام خدا میشنید بعینه پیش پیغمبر ادا میکرد.

معنی اسم روح الامین در فرهنگ فارسی:
جبرئیل علیه السلام روح نام جبرئیل و امین صفت اوست .

معنی اسم روح الامین در ثبت احوال

(= جبرائيل)، ( جبرائيل؛ [روح نام جبرئيل است و امين صفت اوست و خطاب امين از آن يافته كه از آنچه از كلام جناب الهي مسموع مي‌كرد به عينه پيش پیامبر اسلام(ص) ادا مي‌نمود.
«ونزلنا به الروح الامين» (شعرا آيه‌ي 193)].

حروف ابجد و طالع بینی نام روح الامین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روح الامین عدد " 346 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روح الامین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روح الامین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روح الامین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روح الامین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

فروزان، مهره‌ای در بازی شطرنج، وزیر

خجسته، نام همسر حضرت یعقوب (ع)

خواندن و زمزمه كردن شعر، آواز، نغمه و سرود به حالت موسيقايي

با عزت و اعتبار، مورد تکریم

نجیب نجیب زاده

دهش، (در اعلام) فرشته ای است در ایران باستان

کسی كه سجده می‌كند، سجده كننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید