روحا

جان، روان

جنسیت اسم روحا

دختر

روحا به انگلیسی

ruha

تعداد روحا ها در ایران

588

تلفظ روحا به فارسی

روحا

ریشه اسم روحا

فارسی , عربی

تلفظ روحا به انگلیسی

/ruhā/

رنگ اسم روحا

نارنجی

ابجد اسم روحا

215

ابجد وسیط اسم روحا

23

ابجد صغیر اسم روحا

17

درباره نام روحا

روحا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم روحا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم روحا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 588 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم روحا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم روحا و معنی اسم روحا

ریشه اسم روحا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روحا فارسی , عربی می باشد و تلفظ روحا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روحا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ruhā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روحا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روحا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روحا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به روح
روح: جان، روان، امر

معنی اسم روحا در ثبت احوال

(روح = جان، نفس، روان + الف (اسم ساز))، منسوب به جان و روان.

حروف ابجد و طالع بینی نام روحا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روحا عدد " 215 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روحا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روحا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روحا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روحا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

(به مجاز) زاییده‌ي ایل، فرزند ایل

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

نرم خویی، مهربانی

یاد کننده، ذاکر

ترکیب دو اسم امیر و محمود (پادشاه و ستوده)

جای و مكان مقدس، درستی، راستی و پارسایی

خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید