روبیتا

بی نظير، (به مجاز) زيباروی

جنسیت اسم روبیتا

دختر

روبیتا به انگلیسی

robita

تعداد روبیتا ها در ایران

1,119

تلفظ روبیتا به فارسی

روبيتا

ریشه اسم روبیتا

فارسی

تلفظ روبیتا به انگلیسی

/robitā/

رنگ اسم روبیتا

زرد

ابجد اسم روبیتا

619

ابجد وسیط اسم روبیتا

31

ابجد صغیر اسم روبیتا

16

درباره نام روبیتا

روبیتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم روبیتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم روبیتا که در انگلیسی به صورت robita نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,119 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم روبیتا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم روبیتا و معنی اسم روبیتا

ریشه اسم روبیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم روبیتا فارسی می باشد و تلفظ روبیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " روبيتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /robitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم روبیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم روبیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم روبیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مقلوب شده‌ی بیتارو، بی‌نظیر، (به مجاز) زیباروی.

معنی اسم روبیتا در ثبت احوال

۱- مقلوب شده‌ي بيتارو، بي‌نظير؛ ۲- (به مجاز) زيباروي.

حروف ابجد و طالع بینی نام روبیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم روبیتا عدد " 619 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم روبیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم روبیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم روبیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم روبیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاهزاده، از نسل شاه

نام همسر فرعون که زني صالح بود و موسی را از نیل گرفت و از او مراقبت کرد، ستون، اندوهگین

ترکیب دو اسم محمد و معین (ستوده و كمك كننده)

شقایق، لاله

جاویدان، همیشه زنده

وعده داده شده

نور هدایت و رستگاری

آیین، روش، سنت، راه دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید