رهی

غلام، بنده

جنسیت اسم رهی

پسر

رهی به انگلیسی

rahi

تعداد رهی ها در ایران

522

تلفظ رهی به فارسی

رَهي

ریشه اسم رهی

پهلوی

تلفظ رهی به انگلیسی

/rahi/

رنگ اسم رهی

نارنجی

ابجد اسم رهی

215

ابجد وسیط اسم رهی

23

ابجد صغیر اسم رهی

8

درباره نام رهی

رهی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رهی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رهی که در انگلیسی به صورت rahi نوشته میشود و به دلیل ریشه پهلوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 522 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رهی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم رهی و معنی اسم رهی

ریشه اسم رهی

همانطور که گفتیم ریشه اسم رهی پهلوی می باشد و تلفظ رهی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَهي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rahi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رهی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رهی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رهی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

غلام، بنده، چاکر

معنی اسم رهی در ثبت احوال

غلام، بنده، چاكر.

حروف ابجد و طالع بینی نام رهی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رهی عدد " 215 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رهی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رهی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رهی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رهی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کوشش کننده، جهاد کننده در راه خدا

سنگی قیمتی به رنگهای سرخ، زرد، و کبود

ترکیب دو اسم احمد و طاها (پسندیده تر و نام پیامبر اسلام)

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

روزگار، دوره، عهد، مدت زندگی، عمر

همتا، همانند

بزرگ جوانمرد

ترکیب دو اسم امیر و صالح (پادشاه و شایسته)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید