رهان

رهنده، رهاشونده

جنسیت اسم رهان

پسر

رهان به انگلیسی

rahan

تعداد رهان ها در ایران

834

تلفظ رهان به فارسی

رَهان

ریشه اسم رهان

فارسی

تلفظ رهان به انگلیسی

/rahān/

رنگ اسم رهان

آبی

ابجد اسم رهان

256

ابجد وسیط اسم رهان

16

ابجد صغیر اسم رهان

13

درباره نام رهان

رهان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رهان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رهان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 834 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رهان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم رهان و معنی اسم رهان

ریشه اسم رهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رهان فارسی می باشد و تلفظ رهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rahān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام پهلوانی در داستان سمک عیار، نام یکی از سرداران پارسی در جنگهای باختر

معنی اسم رهان در ثبت احوال

۱- رهنده، رهاشونده؛ ۲- (در عربي) (اَعلام) نام پهلواني در داستان سمك عيار.

حروف ابجد و طالع بینی نام رهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رهان عدد " 256 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ، کلان، بسیار، فراوان، با اهمیت، مهم، از صفات و نام های خداوند

ترکیب دو اسم محمد و حامی (ستوده و حمایت کننده)

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

علم خداوند، دانش، راستی، درستی، کلام موافق حق

مونث خالد، جاودان، پاینده، همیشگی

عنوانی که به شاه‌زادگان دوره صفوی و قاجار داده می شد

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

خبر خوش و شادی بخش، بشارت، مژدگانی، نوید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید