رنا

شاد شدن، خوشحال گردیدن، نشاط

جنسیت اسم رنا

دختر

رنا به انگلیسی

rana

تعداد رنا ها در ایران

1,509

تلفظ رنا به فارسی

رَنا

ریشه اسم رنا

عربی

تلفظ رنا به انگلیسی

/ranā/

رنگ اسم رنا

نیلی

ابجد اسم رنا

251

ابجد وسیط اسم رنا

11

ابجد صغیر اسم رنا

8

درباره نام رنا

رنا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رنا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رنا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,509 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رنا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم رنا و معنی اسم رنا

ریشه اسم رنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رنا عربی می باشد و تلفظ رنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ranā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نشاط، آواز، شادی

معنی اسم رنا در لغت نامه دهخدا:
شاد گردیدن، شاد شدن

معنی اسم رنا در ثبت احوال

۱- شادمان گرديدن، شاد شدن، چيزي كه در وي نگرند از جهت خوبي و حسن آن؛ ۲- جمال.

حروف ابجد و طالع بینی نام رنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رنا عدد " 251 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جاه و جلال، شکوه، عظمت

دوست و رفيق ايل

صیقلی، پاک و پاکیزه

برتری دانش، اخلاق، و هنر، لطف، توجه، رحمت

ترکیب دو اسم محمد و هاتف (ستوده و آوازدهنده)

معاون و شریک

آنچه بوده است، نام پسر كاكي از سران ديالمه، شجاع

آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید