رعد

آسمان غره، تندر، سوره سیزدهم قرآن کریم

جنسیت اسم رعد

پسر

رعد به انگلیسی

raed

تعداد رعد ها در ایران

1,422

تلفظ رعد به فارسی

رعد

ریشه اسم رعد

عربی

تلفظ رعد به انگلیسی

/raed/

رنگ اسم رعد

نارنجی

ابجد اسم رعد

274

ابجد وسیط اسم رعد

22

ابجد صغیر اسم رعد

13

درباره نام رعد

رعد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رعد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رعد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,422 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رعد

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم رعد و معنی اسم رعد

ریشه اسم رعد

همانطور که گفتیم ریشه اسم رعد عربی می باشد و تلفظ رعد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رعد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /raed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رعد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رعد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رعد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رعد در لغت نامه دهخدا:
بانگ ابر، تندر، تندر و بانگ ابر و صدای غرشی که همراهی می کند برق را، تندر و آواز ابر که بخنود نیز گویند، آواز آسمان در وقت باران

معنی اسم رعد در فرهنگ معین:
تندر، آسمان غرنبه

معنی اسم رعد در فرهنگ فارسی عمید:
(هواشناسی) صدایی که از برخورد توده‌های ابر به‌ گوش می‌رسد، آسمان‌غرنبه، تندر، سیزدهم ین سورۀ قرآن کریم، مدنی، دارای ۴۳ آیه

معنی اسم رعد در ثبت احوال

۱- (در فيزيك) صداي حاصل از تخليه‌ي الكتريكي بين دو قطعه ابر و پژواك‌هاي متوالي آن، تندر؛ ۲- سوره‌ي سيزدهم از قرآن كريم داراي چهل و سه آيه.

حروف ابجد و طالع بینی نام رعد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رعد عدد " 274 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رعد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رعد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رعد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رعد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و بهزاد (پادشاه و نيك نژاد)

گران‌مایه، قیمتی، ارجمند، گرامی، دختر حسن ابن زيد از خاندان گرامی امام حسن مجتبی (ع)

خير، شادي، سعادت، بهشت، نيكو، پاکیزه، نام درختی در بهشت

بهترین نام، بالاترین نام

شاه، امير و سلطان

نیرومند، پهلوان، بلند بالا

افسانه، داستان، شعر

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید