رضوان

خشنودی، بهشت، نگهبان بهشت

جنسیت اسم رضوان

دختر

رضوان به انگلیسی

rezvan

تعداد رضوان ها در ایران

165,078

تلفظ رضوان به فارسی

رضوان

ریشه اسم رضوان

عربی

تلفظ رضوان به انگلیسی

/rezvān/

رنگ اسم رضوان

سبز

ابجد اسم رضوان

1057

ابجد وسیط اسم رضوان

25

ابجد صغیر اسم رضوان

22

درباره نام رضوان

رضوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رضوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رضوان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 165,078 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رضوان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم رضوان و معنی اسم رضوان

ریشه اسم رضوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رضوان عربی می باشد و تلفظ رضوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رضوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rezvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رضوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رضوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رضوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رضوان در فرهنگ فارسی عمید :
بهشت. دربان و نگهبان بهشت. (اسم مصدر) [قدیمی] خشنود شدن، خشنودی.

معنی اسم رضوان در فرهنگ معین :
خشنود شدن. بهشت، نگهبان بهشت.

معنی اسم رضوان در فرهنگ فارسی :
خشنود شدن. (اسم) خشنودی، رضامندی. قبول. تحسین، آفرین. (اسم) بهشت، جنت. فرشته موکل بر بهشت (فردوس)، در نظر مسلمانان دربان و نگاهبان جنت .

معنی اسم رضوان در لغت‌نامه دهخدا :
مصدر به معنی رَضی ً [رَ ضَن ْ] و رُضی ً [رُ ضَن ْ]. خشنود شدن. رضا. مرضات. خشنودی. ر ضامندی. پسندیدن. تثنیه ٔ رِضی ̍. نگاهبان بهشت. نام فرشته‌ای که موکل و نگهبان بهشت است. نام دربان بهشت چنان‌که مالک نام دربان دوزخ است. بهشت بان. خادم بهشت. بهشت وان. خازن جنت. فرشته ٔ موکل بر بهشت در نظر مسلمانان. دربان و نگهبان جنت. خازن بهشت.

معنی اسم رضوان در ثبت احوال

۱- بهشت؛ ۲- (در اديان) فرشته‌اي كه نگهبان يا دربان بهشت است؛ ۳- (در قديم) رضايت، رضامندي.

حروف ابجد و طالع بینی نام رضوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رضوان عدد " 1057 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رضوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رضوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رضوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رضوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده‌ی مالک

دوشیزه، بکر، لقب حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع) و حضرت فاطمه (س)

برجسته، مشهور، بزرگوار، شريف

فرزند، نسل

فلزی زرد رنگ و نسبتاً نرم، زر

یگانه، بی‌نظیر، بی‌همتا، تنها، صميمي، يك رنگ، بي‌ريا

آینه

ترکیب دو اسم علی و پاشا (بلندقدر و بزرگ)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران