رضوانه

منسوب به رضوان، بهشتی، خشنودی

جنسیت اسم رضوانه

دختر

رضوانه به انگلیسی

rezvane

تعداد رضوانه ها در ایران

32,811

تلفظ رضوانه به فارسی

رضوانه

ریشه اسم رضوانه

فارسی , عربی

تلفظ رضوانه به انگلیسی

/rezvāne/

رنگ اسم رضوانه

زرد

ابجد اسم رضوانه

1062

ابجد وسیط اسم رضوانه

30

ابجد صغیر اسم رضوانه

27

درباره نام رضوانه

رضوانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رضوانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رضوانه، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 32,811 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رضوانه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم رضوانه و معنی اسم رضوانه

ریشه اسم رضوانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم رضوانه فارسی , عربی می باشد و تلفظ رضوانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رضوانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rezvāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رضوانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رضوانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رضوانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خشنودی او (شدت این خشنودی بیشتر از کلمه "رضا "ست)، مونث رضوان، زیبارو (به مجاز)

معنی اسم رضوانه در ثبت احوال

(رضوان + ه (پسوند نسبت)) ۱- منسوب به رضوان؛ ۲- بهشتی؛ ۳- (به مجاز) زیبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام رضوانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رضوانه عدد " 1062 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رضوانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رضوانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رضوانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رضوانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل‌ زرد يا سفيد خوشه‌اي خوش بو كه يكي از گونه‌هاي نرگس است، (به مجاز) صورت معشوق

شمشير تيز، برنده، مرد دلير

درخشان، لقب شهر بلخ

رنگ‌ها، نوع‌ها، رنگارنگ، رنگين

نام نخستين پادشاه ایران از سلسله‌ی ماد

شريف، بزرگوار، آگاه، هوشيار

نيك انديش، راست گفتار، راست کردار، ماه يازدهم از سال شمسي، (در جغرافیا) توده عظیمی از برف و یخ، (در شاهنامه) پسر اسفنديار

آب تندی که از قله کوه جاری میشود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران