رشیده

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

جنسیت اسم رشیده

دختر

رشیده به انگلیسی

rashide

تعداد رشیده ها در ایران

11,493

تلفظ رشیده به فارسی

رَشيده

ریشه اسم رشیده

عربی

تلفظ رشیده به انگلیسی

/rašide/

رنگ اسم رشیده

بنفش

ابجد اسم رشیده

519

ابجد وسیط اسم رشیده

27

ابجد صغیر اسم رشیده

15

درباره نام رشیده

رشیده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رشیده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رشیده، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 11,493 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رشیده

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم رشیده و معنی اسم رشیده

ریشه اسم رشیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم رشیده عربی می باشد و تلفظ رشیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَشيده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rašide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رشیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رشیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رشیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث رشید
رشید: شجاع، دلیر، خوش قد و قامت، از نام‌ها و صفات خداوند

معنی اسم رشیده در ثبت احوال

مؤنث رشيد

حروف ابجد و طالع بینی نام رشیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رشیده عدد " 519 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رشیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رشیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رشیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رشیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوش رنگ

ترکیب دو اسم محمد و ولی (ستوده و دوست)

پاک و پاکیزه

منسوب به گل، به رنگ گل سرخ، سرخ

ارث برنده، میراث بر، از نام های خداوند

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

نام چشمه ای در نزدیکی کعبه

پيغمبر، فرستاده، رسول الله پيامبر اسلام حضرت محمد (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید