رشا

بچه آهو

جنسیت اسم رشا

دختر

رشا به انگلیسی

rasha

تعداد رشا ها در ایران

714

تلفظ رشا به فارسی

رَشا

ریشه اسم رشا

عبری

تلفظ رشا به انگلیسی

/rašā/

رنگ اسم رشا

نارنجی

ابجد اسم رشا

501

ابجد وسیط اسم رشا

9

ابجد صغیر اسم رشا

6

درباره نام رشا

رشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رشا، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 714 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رشا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم رشا و معنی اسم رشا

ریشه اسم رشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رشا عبری می باشد و تلفظ رشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rašā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بچه آهو، بچه آهویی که همپای مادر راه می‌رود.

معنی اسم رشا در ثبت احوال

(صورت تخفیف یافتۀ «رَشَأ») بچۀ آهو، بچه آهویی که همپای مادر راه می‌رود.

حروف ابجد و طالع بینی نام رشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رشا عدد " 501 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوهمند، یاری، از شخصیت‌های شاهنامه و از پهلوانان ایرانی در زمان کیکاووس، نام چند تن از پادشاهان اشکانی، عاشق ناکام شیرین

نیک‌نژاد، دارای اصل و نسب، اصیل، شریف

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

خالص، محض، میان

آشفته، شیفته، دیوانه، عاشق

کشاورز، نام چند شخصیت تاریخی

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

سرسبزی، شادابی، آباد، وسیع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید