رشاد

هدایت یافتن، رستگاری

جنسیت اسم رشاد

پسر

رشاد به انگلیسی

rashad

تعداد رشاد ها در ایران

1,686

تلفظ رشاد به فارسی

رَشاد

ریشه اسم رشاد

عربی

تلفظ رشاد به انگلیسی

/rašād/

رنگ اسم رشاد

نیلی

ابجد اسم رشاد

505

ابجد وسیط اسم رشاد

13

ابجد صغیر اسم رشاد

10

درباره نام رشاد

رشاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رشاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رشاد که در انگلیسی به صورت rashad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,686 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رشاد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم رشاد و معنی اسم رشاد

ریشه اسم رشاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم رشاد عربی می باشد و تلفظ رشاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَشاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rašād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رشاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رشاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رشاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رشاد در فرهنگ فارسی عمید :
به راه راست رفتن؛ رستگاری.

معنی اسم رشاد در فرهنگ فارسی معین :
۱ . از گمراهی درآمدن ، به راه راست رفتن . ۲ . راستی ، رستگاری.

معنی اسم رشاد در ثبت احوال

به راه راست بودن، هدايت يافتن، رستگاري.

حروف ابجد و طالع بینی نام رشاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رشاد عدد " 505 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رشاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رشاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رشاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رشاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم مهر و آفاق (مهربانی و عالم)

یاریگر و کمک کننده در دین

بنفشه

(به مجاز) بت، الهه، معشوق زیبارو، دلبر

لفظی كه در جشن‌ها (عروسی ها) برای ابراز شادی میگویند

باد ملایم، مقام و منزلت

پارسا، پاکدامن، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مریم (س)

گران مایه، نیکو، فخر کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید