رستگار

خلاص، رها شونده

جنسیت اسم رستگار

پسر

رستگار به انگلیسی

rastgar

تعداد رستگار ها در ایران

1,488

تلفظ رستگار به فارسی

رَستگار

ریشه اسم رستگار

فارسی

تلفظ رستگار به انگلیسی

/rast(e)gār/

رنگ اسم رستگار

سبز

ابجد اسم رستگار

881

ابجد وسیط اسم رستگار

29

ابجد صغیر اسم رستگار

17

درباره نام رستگار

رستگار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رستگار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رستگار که در انگلیسی به صورت rastgar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,488 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رستگار

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم رستگار و معنی اسم رستگار

ریشه اسم رستگار

همانطور که گفتیم ریشه اسم رستگار فارسی می باشد و تلفظ رستگار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَستگار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rast(e)gār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رستگار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رستگار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رستگار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رستگار در لغت نامه دهخدا:
آزادی و رهایی و خلاص و نجات یابنده.

معنی اسم رستگار در فرهنگ فارسی:
آزاد، رها، آسوده، نجات یافته، رستار، رهایی


معنی اسم رستگار در ثبت احوال

۱- رها، خلاص؛ ۲- نجات يافته.

حروف ابجد و طالع بینی نام رستگار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رستگار عدد " 881 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رستگار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رستگار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رستگار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رستگار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تر و تازگی

داستان، حکایت، روایت، سخني كه از پيامبر اسلام (ص) يا بزرگان دين نقل كنند، (به مجاز) عشق، سودا

منسوب به ماه، زیباروی، بزرگترین

شاه سلسله‌ي هخامنشی، پسر و جانشین اردشیر سوم، مؤسس خاندان اشكاني، بزرگ مرد

نقره، سیم، نام خادم حضرت فاطمه(س)

روشن و تابان، درخشنده

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا (پادشاه و تخت و اورنگ پادشاهان)

سحرگاه، سفیدی و روشنایی صبح

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید