رزی

منسوب به رز، نام یک گل

جنسیت اسم رزی

دختر

رزی به انگلیسی

rozi

تعداد رزی ها در ایران

381

تلفظ رزی به فارسی

رُزی

ریشه اسم رزی

فارسی , فرانسوی

تلفظ رزی به انگلیسی

/rozi/

رنگ اسم رزی

نارنجی

ابجد اسم رزی

217

ابجد وسیط اسم رزی

25

ابجد صغیر اسم رزی

10

درباره نام رزی

رزی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رزی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رزی، به خاطر ریشه فارسی , فرانسوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 381 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رزی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم رزی و معنی اسم رزی

ریشه اسم رزی

همانطور که گفتیم ریشه اسم رزی فارسی , فرانسوی می باشد و تلفظ رزی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رُزی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rozi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رزی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رزی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رزی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به رز
رز: گلی از خانواده گل سرخ دارای گل‌های رنگارنگ

معنی اسم رزی در ثبت احوال

(رز + ی (پسوند نسبت))، منسوب به رز، رز.

حروف ابجد و طالع بینی نام رزی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رزی عدد " 217 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رزی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رزی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رزی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رزی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برگ گل

زمانی بین مغرب و نماز عشا، ماه صَفر

ترکیب دو اسم امیر و عرشیا (فرمانروا و ملکوتی)

خوش کام، بهترین آرزو

زربافت، نثار كننده زر و سكه‌ ی طلا

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهمیت، ارزشمند، عالی

ترکیب دو اسم علی و محمد (بلندقدر و ستوده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید