رزینا

بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خو

جنسیت اسم رزینا

دختر

رزینا به انگلیسی

razina

تعداد رزینا ها در ایران

1,131

تلفظ رزینا به فارسی

رَزینا

ریشه اسم رزینا

فارسی , عربی

تلفظ رزینا به انگلیسی

/razinā/

رنگ اسم رزینا

صورتی

ابجد اسم رزینا

268

ابجد وسیط اسم رزینا

28

ابجد صغیر اسم رزینا

16

درباره نام رزینا

رزینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رزینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رزینا که در انگلیسی به صورت razina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,131 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رزینا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم رزینا و معنی اسم رزینا

ریشه اسم رزینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رزینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ رزینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَزینا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /razinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رزینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رزینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رزینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به رزین
رزین: محکم، استوار، متین، باوقار

مرکب از رزین بعلاوه الف تأنیث،، دختر ساکت، بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خوش فکر، همچنین صمغ و شیره درخت کاج

معنی اسم رزینا در ثبت احوال

۱- (رَزین + ا (پسوند نسبت))، منسوب به رَزین، ـ رَزین ۱- و۲- ؛ ۲- شیره (صمغ) درخت کاج، ریتیانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام رزینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رزینا عدد " 268 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رزینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رزینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رزینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رزینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

كيهان، عالم، گيتی، دنيا، (به مجاز) فرهنگ، نمادی برای بزرگی و عظمت، مردم دنيا و زندگی

گیاهی از تیره ی نعناعیان با گل های سفید

امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

ترکیب دو اسم محمد و کسرا (ستوده و خسرو)

تمیز دهنده و فرق گذارنده، از صحابه‌ي پیامبر اسلام

نام یکی از پیامبران

زن درستکار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید