رزوان

باغبان بويژه نگهبان باغ انگور

جنسیت اسم رزوان

پسر

رزوان به انگلیسی

razvan

تعداد رزوان ها در ایران

1,008

تلفظ رزوان به فارسی

رَزوان

ریشه اسم رزوان

فارسی

تلفظ رزوان به انگلیسی

/razvān/

رنگ اسم رزوان

طلایی

ابجد اسم رزوان

264

ابجد وسیط اسم رزوان

24

ابجد صغیر اسم رزوان

21

درباره نام رزوان

رزوان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رزوان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رزوان که در انگلیسی به صورت razvan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,008 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رزوان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رزوان و معنی اسم رزوان

ریشه اسم رزوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رزوان فارسی می باشد و تلفظ رزوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَزوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /razvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رزوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رزوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رزوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رزوان در فرهنگ فارسی عمید:
نگهبان رز، باغبان و نگهبان باغ انگور.

معنی اسم رزوان در ثبت احوال

(= رَزبان)، (در قديم) باغبان بويژه نگهبان باغ انگور.

حروف ابجد و طالع بینی نام رزوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رزوان عدد " 264 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رزوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رزوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رزوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رزوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم مرتضی و علی (خشنود و شریف)

مراد، مقصود، خواست

ترکیب دو اسم مهر و آرا (مهربانی و زیور)

ماه جوانمرد

خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان

ترکیب دو اسم علی و اصغر (بلند مرتبه و کوچکتر)

هدهد ،شانه سر، دوشیزه

آب و هر آن چه که، گلو را تر کند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید