رزا

گل سرخ، گل رز

جنسیت اسم رزا

دختر

رزا به انگلیسی

roza

تعداد رزا ها در ایران

24,027

تلفظ رزا به فارسی

رزا

ریشه اسم رزا

لاتین , فرانسوی

تلفظ رزا به انگلیسی

/rozā/

رنگ اسم رزا

طلایی

ابجد اسم رزا

208

ابجد وسیط اسم رزا

16

ابجد صغیر اسم رزا

10

درباره نام رزا

رزا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رزا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رزا که در انگلیسی به صورت roza نوشته میشود و به دلیل ریشه لاتین , فرانسوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 24,027 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رزا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رزا و معنی اسم رزا

ریشه اسم رزا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رزا لاتین , فرانسوی می باشد و تلفظ رزا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رزا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rozā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رزا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رزا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رزا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل رز، گل سرخ آتشین
رزا = رز: گل سرخ، گل محمدی


معنی اسم رزا در ثبت احوال

رز

حروف ابجد و طالع بینی نام رزا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رزا عدد " 208 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رزا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رزا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رزا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رزا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

بانوی همدم، دختری که مونس انسان است

محل لغزيدن پا (به لحاظ داشتن زيبايي زياد)

توانایی، قدرت، جرأت، فرصت

افتخار ایل، نازنین ایل

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

بنده‌ی خدا

ترکیب دو اسم محمد و معین (ستوده و كمك كننده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران