رزانا

منسوب به رَزان، سنجیده شده، با وقار و آراسته

جنسیت اسم رزانا

دختر

رزانا به انگلیسی

razana

تعداد رزانا ها در ایران

1,581

تلفظ رزانا به فارسی

رزانا

ریشه اسم رزانا

فارسی

تلفظ رزانا به انگلیسی

/razānā/

رنگ اسم رزانا

نیلی

ابجد اسم رزانا

259

ابجد وسیط اسم رزانا

19

ابجد صغیر اسم رزانا

16

درباره نام رزانا

رزانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رزانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رزانا که در انگلیسی به صورت razana نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,581 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رزانا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم رزانا و معنی اسم رزانا

ریشه اسم رزانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رزانا فارسی می باشد و تلفظ رزانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رزانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /razānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رزانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رزانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رزانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به رزان
رزان: سنجیده شده، با وقار و آراسته

معنی اسم رزانا در ثبت احوال

(رَزان + ۱ (پسوند نسبت))، منسوب به رَزان، ، رَزان.

حروف ابجد و طالع بینی نام رزانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رزانا عدد " 259 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رزانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رزانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رزانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رزانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیر درنده، برج پنجم از برج های فلکی، ماه مرداد

نان فروش دورگرد، خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

تداعی‌گر بزرگی، کسی که زیبایی او یاد آور ماه است، دارای چهره‌ای زیبا چون ماه

شادی و طرب، عيش و خوشی، سرود و نغمه، امن و آسودگی

بنفشه، نام خواهر منوچهر پادشاه پیشدادی

دختر با اصل و نسب، پاک نژاد، پاکزاد و اصیل

نام گیاهی خوش‌بو

ستاره صبح، نام هشتاد‌ و ششمین سوره قرآن کریم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید