رخشان

درخشان، روشن و تابان، درخشنده

جنسیت اسم رخشان

دختر

رخشان به انگلیسی

rakhshan

تعداد رخشان ها در ایران

1,356

تلفظ رخشان به فارسی

رَخشان

ریشه اسم رخشان

فارسی

تلفظ رخشان به انگلیسی

/rakhšān/

رنگ اسم رخشان

سبز

ابجد اسم رخشان

1151

ابجد وسیط اسم رخشان

11

ابجد صغیر اسم رخشان

17

درباره نام رخشان

رخشان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رخشان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رخشان که در انگلیسی به صورت rakhshan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,356 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رخشان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم رخشان و معنی اسم رخشان

ریشه اسم رخشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رخشان فارسی می باشد و تلفظ رخشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَخشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rakhšān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رخشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رخشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رخشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

درخشان
درخشان: روشن و تابان، درخشنده

معنی اسم رخشان در فرهنگ فارسی عمید:
درخشان، روشن، تابان.

معنی اسم رخشان در فرهنگ فارسی:
درخشان، تابان، رخشا هم گویند

معنی اسم رخشان در فرهنگ فارسی معین:
رخشنده، تابان .

معنی اسم رخشان در ثبت احوال

(= درخشان)

حروف ابجد و طالع بینی نام رخشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رخشان عدد " 1151 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رخشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رخشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رخشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رخشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دل، قلب

منسوب به نور، روشن، درخشان، (به مجاز) زیباروی

بازمانده یا پنهان

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

گوارا باد، نوش باد

کوچک تر، خردتر

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

زن آزاد کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید