رحیم

بسیار مهربان، بخشاینده، از صفات و نام‌های پروردگار

جنسیت اسم رحیم

پسر

رحیم به انگلیسی

rahim

تعداد رحیم ها در ایران

453,453

تلفظ رحیم به فارسی

رحيم

ریشه اسم رحیم

عربی

تلفظ رحیم به انگلیسی

/rahim/

رنگ اسم رحیم

سبز

ابجد اسم رحیم

258

ابجد وسیط اسم رحیم

30

ابجد صغیر اسم رحیم

15

درباره نام رحیم

رحیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رحیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رحیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 453,453 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رحیم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم رحیم و معنی اسم رحیم

ریشه اسم رحیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم رحیم عربی می باشد و تلفظ رحیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رحيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rahim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رحیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رحیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رحیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث: رحیمه.

معنی اسم رحیم در لغت‌نامه دهخدا :
بخشایشگر، بخشاینده، همواره بخشاینده، راحم، آمرزنده، جمع: رُحَماء.

معنی اسم رحیم در فرهنگ فارسی :
راحم، مهربان، بخشاینده، بخشایشگر، مرحوم، عفو کننده، جمع: رحماء.

معنی اسم رحیم در فرهنگ معین :
مهربان، بخشاینده، از صفات خداوند.

معنی اسم رحیم در فرهنگ فارسی عمید :
مهربان و بخشاینده، بخشایشگر، از نام‌های خداوند.

معنی اسم رحیم در دانشنامه عمومی :
رحیم یکی از نام‌های نیکوی خداوند در ادیان ابراهیمی است و به معنای بخشاینده و مهربان در ادبیات اسلامی به کار می‌رود. در باور مسلمانان رحیم به نوع خاصی از مهربانی خداوند اشاره دارد که تنها شامل انسان‌های نیکوکار و مومن می‌گردد و اسم خاص است. مسلمانان معقدند این مهربا نی مخصوص به قیامت بوده و با صفت رحمن الهی متفاوت است.

معنی اسم رحیم در ثبت احوال

۱- بسيار مهربان، مهرباني؛ ۲- (اَعلام) از نام‌ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام رحیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رحیم عدد " 258 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رحیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رحیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رحیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رحیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختری با موهایی به لطافت گل

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

ترکیب دو اسم محمد و سلمان (ستوده و بدون عیب)

آنچه از سوی خداوند يا از طرف شخصی بزرگ به كسی بخشيده شود، انعام، بخشش

دوستدار

نام دیگر ساز تنبور، ابر سفید، نام همسر امام حسين (ع)

ایجاد کننده ی هیجان، هیجان انگیز

بی عیب، درست، تندرست، منزه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید