رحمت

مهربانی، بخشودن، بخشش مخصوص خدا

جنسیت اسم رحمت

پسر

رحمت به انگلیسی

rahmat

تعداد رحمت ها در ایران

65,436

تلفظ رحمت به فارسی

رحمت

ریشه اسم رحمت

عربی

تلفظ رحمت به انگلیسی

/rahmat/

رنگ اسم رحمت

زرد

ابجد اسم رحمت

648

ابجد وسیط اسم رحمت

24

ابجد صغیر اسم رحمت

18

درباره نام رحمت

رحمت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رحمت پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رحمت که در انگلیسی به صورت rahmat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 65,436 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رحمت

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم رحمت و معنی اسم رحمت

ریشه اسم رحمت

همانطور که گفتیم ریشه اسم رحمت عربی می باشد و تلفظ رحمت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رحمت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rahmat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رحمت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رحمت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رحمت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رحمت در فرهنگ فارسی عمید :
مهربانی، دلسوزی. مهربانی و بخشایش مخصوص خدا.

معنی اسم رحمت در فرهنگ معین :
مهربانی، دلسوزی. بخشایش، عفو.

معنی اسم رحمت در فرهنگ فارسی :
(مصدر) مهربانی کردن، شفقت ورزیدن. بخشودن، عفو کردن. (اسم) مهربانی، شفقت. بخشایش، عفو.

معنی اسم رحمت در لغت‌نامه دهخدا :
رَحْمه. مهربانی. مهربانی و مرحمت و شفقت. رحم. رأفت از رحمت رقیق تر است و در آن بر کراهت اقدام نمی شود، در صورتی که در رحمت به مقتضای مصلحت بر مکروه نیز اقدام می شود. مهربانی کردن. آمرزش. مغفرت. عفو. بخشایش.

معنی اسم رحمت در ثبت احوال

1- دلسوزي و مهرباني؛ 2- مهرباني و بخشايندگي و عفو مخصوصِ خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام رحمت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رحمت عدد " 648 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رحمت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رحمت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رحمت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رحمت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به یاسین

جهان هستی، دنیا، روزگار، بانوی نجیب و بلندمرتبه

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

منسوب به آدین، دارای زیور، زینت و آرایش، (به مجاز) زیبا

ترکیب دو اسم محمد و ارشیا (ستوده و تخت پادشاهی)

در زند و پازند نور و روشنایی، و در پهلوی خورشید است

ترکیب دو اسم مهر و شاد (خورشید و خوشحال)

کامل، تمام، نام یکی از اصحاب حضرت علی (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید