رحمت الله

ترکیب دو اسم رحمت و الله (بخشش و خدا)

جنسیت اسم رحمت الله

پسر

رحمت الله به انگلیسی

rahmatollah

تعداد رحمت الله ها در ایران

166,857

تلفظ رحمت الله به فارسی

رحمت‌الله

ریشه اسم رحمت الله

عربی

تلفظ رحمت الله به انگلیسی

/rahmatollāh/

رنگ اسم رحمت الله

طلایی

ابجد اسم رحمت الله

714

ابجد وسیط اسم رحمت الله

42

ابجد صغیر اسم رحمت الله

30

درباره نام رحمت الله

رحمت الله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رحمت الله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رحمت الله که در انگلیسی به صورت rahmatollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 166,857 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رحمت الله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رحمت الله و معنی اسم رحمت الله

ریشه اسم رحمت الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم رحمت الله عربی می باشد و تلفظ رحمت الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رحمت‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rahmatollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رحمت الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رحمت الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رحمت الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم رحمت و الله.

رحمت : رَحْمه. مهربانی. مرحمت، شفقت. رحم. دلسوزی. مهربانی کردن. آمرزش. مغفرت. عفو. بخشایش. بخشش مخصوص خداوند.

الله : خدا.

معنی اسم رحمت الله در ثبت احوال

بخشايش و مهرباني خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام رحمت الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رحمت الله عدد " 714 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رحمت الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رحمت الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رحمت الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رحمت الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگه‌دارنده، محافظ، بازدارنده، نام يكي از ياران امام كاظم(ع)

نصرت، پیروز شدن، غلبه

سخن، گفتار، شرح و توضیح، زبان آوری، فصاحت و بلاغت

بنده پروردگار هدایت کننده

دوستدار جان

سارا، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

خاک

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید