رحاب

پرحوصله و صبور

جنسیت اسم رحاب

دختر

رحاب به انگلیسی

rohab

تعداد رحاب ها در ایران

867

تلفظ رحاب به فارسی

رُحاب

ریشه اسم رحاب

عربی

تلفظ رحاب به انگلیسی

/rohāb/

رنگ اسم رحاب

طلایی

ابجد اسم رحاب

211

ابجد وسیط اسم رحاب

19

ابجد صغیر اسم رحاب

13

درباره نام رحاب

رحاب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رحاب دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رحاب که در انگلیسی به صورت rohab نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 867 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رحاب

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رحاب و معنی اسم رحاب

ریشه اسم رحاب

همانطور که گفتیم ریشه اسم رحاب عربی می باشد و تلفظ رحاب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رُحاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rohāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رحاب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رحاب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رحاب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پرحوصله و صبور

معنی اسم رحاب در ثبت احوال

پرحوصله و صبور.

حروف ابجد و طالع بینی نام رحاب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رحاب عدد " 211 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رحاب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رحاب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رحاب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رحاب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شنونده، شنوا، نامی از نام‌های خدای تعالی

ترکیب دو اسم ماه و نسا (زیبا و زنان)

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

تر و تازگی

کوروش، نام نوعی ابر

فرشیدورد، شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

شگفت انگیز، عالی، فوق العاده، فتنه، آشوب

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید