رجا

آرزو، امید، توقع

جنسیت اسم رجا

دختر

رجا به انگلیسی

raja

تعداد رجا ها در ایران

890

تلفظ رجا به فارسی

رَجا

ریشه اسم رجا

عربی

تلفظ رجا به انگلیسی

/rajā/

رنگ اسم رجا

نارنجی

ابجد اسم رجا

204

ابجد وسیط اسم رجا

12

ابجد صغیر اسم رجا

6

درباره نام رجا

رجا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رجا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رجا که در انگلیسی به صورت raja نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 890 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رجا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم رجا و معنی اسم رجا

ریشه اسم رجا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رجا عربی می باشد و تلفظ رجا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَجا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rajā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رجا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رجا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رجا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آرزو، امل، امید، امیدواری، توقع، چشم داشت

معنی اسم رجا در لغت نامه دهخدا:
امید، امیدواری، مقابل یأس، توقع، چشم داشت، آرزو، مخت< br/>
معنی اسم رجا در فرهنگ فارسی عمید:
۱. حالتی در سالک که باعث می شود به لطف خداوند امیدوار شود ۲. امیدوار بودن، امیدواری، امید

معنی اسم رجا در ثبت احوال

۱- (در قديم) اميدوار بودن، اميدواري، اميد؛ ۲-(در عرفان) اميدواري سالك به لطف خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام رجا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رجا عدد " 204 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رجا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رجا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رجا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رجا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر زیبا

جنگجو

چرمی رنگین و خوش بو

خاک

وعده داده شده

رفیع، شریف، سرافراز، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

گرانمایه و با ارزش، آسوده و آرام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید