رتاج

در بزرگ، دروازه

جنسیت اسم رتاج

دختر

رتاج به انگلیسی

retaj

تعداد رتاج ها در ایران

615

تلفظ رتاج به فارسی

رِتاج

ریشه اسم رتاج

عربی

تلفظ رتاج به انگلیسی

/retāj/

رنگ اسم رتاج

سبز

ابجد اسم رتاج

604

ابجد وسیط اسم رتاج

16

ابجد صغیر اسم رتاج

10

درباره نام رتاج

رتاج یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رتاج دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رتاج که در انگلیسی به صورت retaj نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 615 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رتاج

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم رتاج و معنی اسم رتاج

ریشه اسم رتاج

همانطور که گفتیم ریشه اسم رتاج عربی می باشد و تلفظ رتاج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رِتاج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /retāj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رتاج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رتاج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رتاج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. در بزرگ.
۲. در بزرگ بسته ای که در کوچکی میان آن باشد.

معنی اسم رتاج در ثبت احوال

1- درِ بزرگ، دروازه؛ 2- درِ بزرگ که غالباً بندند و از درِ کوچکی که در آن تعبیه شده باشد، آمد و رفت کنند.

حروف ابجد و طالع بینی نام رتاج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رتاج عدد " 604 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رتاج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رتاج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رتاج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رتاج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به مهران، دارنده‌ی مهر، فروغ خورشید

ترکیب دو اسم محمد و آرتین (ستوده و پاک)

پناه دین

بینایی، آگاهی، زیرکی

آن که چون شاه بزرگ و شکوهمند است

(چشم) خمار و پرکرشمه، گل نرگس نیم شکفته، چشم خواب آلوده

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید