راژان

خوابیدن، جنبیدن گهواره

جنسیت اسم راژان

پسر

راژان به انگلیسی

razhan

تعداد راژان ها در ایران

1,366

تلفظ راژان به فارسی

راژان

ریشه اسم راژان

کردی

تلفظ راژان به انگلیسی

/rāžān/

رنگ اسم راژان

نارنجی

ابجد اسم راژان

252

ابجد وسیط اسم راژان

20

ابجد صغیر اسم راژان

14

درباره نام راژان

راژان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راژان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راژان، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,366 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راژان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم راژان و معنی اسم راژان

ریشه اسم راژان

همانطور که گفتیم ریشه اسم راژان کردی می باشد و تلفظ راژان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راژان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāžān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راژان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راژان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راژان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم راژان در لغت نامه دهخدا :
دهی است از دهستان دشت بخش سلوانا شهرستان ارومیه که در ۵ هزارگزی جنوب سلوانا و هزار و پانصدگزی باختر ارابه رو زیوه واقع است. محلی است دامنه، سردسیر سالم، دارای ۴۲۵ تن سکنه. آب آن از دره ٔ ربطو چشمه تأمین میشود و محصول آن غلات، حبوب، توتون وشغل اهالی زراعت و گله داری است. صنایع دستی جاجیم بافی است. راه ارابه رو دارد در تابستان از را ه زیوه میتوان اتومبیل برد.

معنی اسم راژان در فرهنگ فارسی :
دهی است از دهستان دشت بخش سلوانا شهرستان رضائیه .

معنی اسم راژان در ثبت احوال

1- خوابيدن، جنبيدن گهواره؛ 2- (اَعلام) روستايي در بخش سلوانا، شهرستان اروميه.

حروف ابجد و طالع بینی نام راژان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راژان عدد " 252 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راژان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راژان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راژان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راژان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده ی شکوه و جلال، فرهور

تركيب دو اسم محمد و حيدر (ستوده و دلاور)

تخلص شعري علي اسفندياري (نيما يوشيج)، عادل، نامور، نیمه ماه، کوچک

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

جوانمردی، مردانگی

ترکیب دو اسم محمد و عباس (ستوده و دلیر)

نام نوعی آهو، (به مجاز) آفتاب، چشمه‌ی آفتاب، زیبارو

نیکوکار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید