رانیا

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

جنسیت اسم رانیا

دختر

رانیا به انگلیسی

raniya

تعداد رانیا ها در ایران

1,684

تلفظ رانیا به فارسی

رانیا

ریشه اسم رانیا

عربی

تلفظ رانیا به انگلیسی

/rāniyā/

رنگ اسم رانیا

قرمز

ابجد اسم رانیا

262

ابجد وسیط اسم رانیا

22

ابجد صغیر اسم رانیا

10

درباره نام رانیا

رانیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رانیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رانیا که در انگلیسی به صورت raniya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,684 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رانیا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم رانیا و معنی اسم رانیا

ریشه اسم رانیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رانیا عربی می باشد و تلفظ رانیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رانیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رانیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رانیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رانیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بیننده؛ (اعلام) نام جایی در هندوستان.

معنی اسم رانیا در ثبت احوال

۱- بیننده؛ ۲- (اعلام) نام جایی در هندوستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام رانیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رانیا عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رانیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رانیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رانیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رانیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کوچ کننده

گران‌بها، قیمتی، گران

ترکیب دو اسم محمد و آرمین (ستوده و دلیر)

(به مجاز) شجاع و بی باک، نام یکی از یاران امام حسین(ع)

دختر راست گفتار و درست کردار

ترکیب دو اسم محمد و پاشا ( ستوده و بزرگ )

ترکیب دو اسم مهر و بانو (محبت و خانم)

عبوس و خشمگین، شیر بیشه که شیران از او بگریزند، (به مجاز) بسیار شجاع و دلیر، لقب برادر امام حسین علمدار شجاع صحرای کربلا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید